Vitajte   na  stránke

      DHZ  Spišské   Hanušovce . . .

 Dňa 26.10.2019 sa v Iskra aréne vo Svite zúčastnili naše dievčatá na halových majstrovstvách Slovenskej republiky kolektívov mladých hasičov, kde v konkurencii viac ako 90 družstiev zo Slovenska skončili na krásnom 6. mieste. 

V sobotu 14. septembra 2019  sa pred Mestským úradom v Spišskej Belej uskutočnil 21. ročník hasičskej pohárovej súťaže detí „Prúdnička Cyrila Kováčika“. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – chlapci a dievčatá od 8 do 15 rokov, pričom súťažiaci plnili tieto disciplíny – štafeta 5×30 m a útok CTIF. Krásne slnečné počasie tohto roku prilákalo 15 družstiev, z toho šesť dievčenských a deväť chlapčenských.Naše dievčatá skončili na 4.mieste.

 

 

Dňa 31.8.2019 sa uskutočnil v obci Tvarožná pretek jednotlivca kde

Dominika Talárová získala krásne 2. miesto s časom 10,44 v skrúcaní hadice.

V nedeľu 7. júla 2019 sa uskutočnil XIX. ročník hasičskej súťaže o „Putovný pohár starostu obce“.

Tento ročník sa uskutočnil za ideálneho počasia avšak s malým počtom súťažiacich družstiev. Víťazom okresného kola súťaže sa stalo družstvo DHZ Vojňany muži a jediné ženské družstvo DHZ Vojňany.

V súťaži o pohár starostu obce:

  1. DHZ Spišské Hanušovce, 2. DHZ Vojňany a 3. DHZ Toporec.                                                                                                                             Domáce družstvo zvíťazilo po tretí raz a tým získalo putovný pohár do svojej držby.

Všetkým účastníkom ďakujeme za účasť a domácemu družstvu blahoželáme k získaniu Putovného pohára.

Niekoľko záberov:

https://photos.app.goo.gl/ZDRfPGnLJSCM1TnL9https://photos.app.goo.gl/ZDRfPGnLJSCM1TnL9

Útok z prírodného vodného zdroja

www.youtube.com/watch?v=wym-PkUzfhU

Útok z kade

www.youtube.com/watch?v=okSw4QNqoqs

 

Preťahovanie hadicou

www.youtube.com/watch?v=cFU_4XB0NiA

Výsledky z Rakús : Rakúsy 9.6.2019.pdf (630998)

Hasičská súťaž Rakúsy

Dňa 19.05.2019 sa v Spišských Hanušovciach stretli mladý hasiči  KZOMH kde bojovali o pohár starostu obce ktorý bol 3. ročníkom tejto súťaže. 

Výsledky : Spišské Hanušovce 19.5.2019.pdf (634750)

 

 


Hasičské súťaže Plameň Termíny plameň 2019.pdf (312059)

Hasičské súťaže DHZ hasičské súťaže 2019.pdf (479053)

 

Súťaž v Spišských Hanušovciach

Deň Detí 2019

 

Modlitba Hasiča

 

Nech kdekoľvek požiar planie, ja splním svoju povinnosť.
Životy spasiť Pane daj že mi sily dosť.
V náručí vyniesť dieťa. Kým ešte nevyprší čas,
ale aj starca, matku , ktorá má sivý vlas.
Na stráži stojím stále, pretože povolaný som,
pred ohňom chrániť svojich, blížneho, i jeho dom
Ak z tvojej vôle má sa stať, že sám pri tom
život stratím, požehnaj Pane mojej rodine a láskavou rukou vráť im čo pri plnení
poslania som iným dal.


Amen